KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12779082
nr 1277 9082
Gustaf Lundqvist
(1827-1905), Sverige
Pastell, Väderkvarnar. Signerad, daterad 1895, ca23x34 cm
Gustaf Lundqvist, svensk bildkonstnär född 1827, död 1905.
Utrop:
500 kr
måndag 30 september 2019
kl 18:11:21
Gustaf Lundqvist
Läs mer om Gustaf Lundqvist